Sunday League round-up

First published in Local

BLACK Cross Athletic booked their place in the Bridgwater Cup semi-final with a 1-0 win over West Heath United.

Bromsgrove and District League results - WFA Minor Cup - semi-final: AFC Ipsley 1, Plough Dukes 5 (aet).

WA Harris Cup - quarter-final: Bromsgrove Town 1, La Coruna 4.

LMS Shield round two: Golden Lion Athletic 3, Studley United 2.

LMS Shield quarter-final: Alvechurch Lions 5, AFC Rubery 2.

Bridgwater Cup semi-final: Black Cross Athletico 1, West Heath United 0.

Rremier League Queens Head Dons 2 - 0 Meadow Park.

Division One: Belbroughton Athletic 1, Hewell Grangers 6; Stoke Prior 5, Crabmill M'gladbach 1; Frankley 1, Rubery Athletic 0; Vernon Arms United 1, 6 Spa Athletic 6; Rubery Oak 2, Sporting Grapevine 0.

Division Two: Laburnum 2, Callowbrook Swifts 2; Millfields Boca Juniors 6, AFC Riflemans 1; Wyre Forest Panthers 0, Magna Ext & Ints 6; Redditch Athletic '98 4, Galaxy Athletic 2; Golden Lion Athletic Res 6, Santiago RV 3; Rubery Social Allstars 7, Churchfields United 0.

Bromsgrove Charity Cup quarter-finals: Kings Park Rangers 1, Victoria Barnt Green 4.

Corks were popping after they saw off FC Club 1-0 to win the Studley Charity Cup.

Studley Charity Cup final: Corks 1 (Batchelor), FC Club 0 Results - Redditch and South Warwickshire Combination League - BSA Cup semi-final: Translift Bendi 4 (Gasgoine, Amoli, Hawthorne, Sutton), Millfield Rovers 3 (Mee, Hiles, Smith).

Premier Division: Studley Sporting 1 (Coy), Hizza United 3 (Angew, Young, OG); Bromsgrove General 1 (Whitlock), Arrow Athletic 2 (P Maynard, S Maynard); Wychbold RBL 1 (Murphy), Austin Ex-Apprentices 3 (Ainge, Pilgrim, Deeming); Athletico 1 (Powell), Church Hill 1 (Harris); South Redditch 0 Alcester Town 2 (Dank, Deakin).

Division One: Dog & Pheasant United 4 (Nolan 2, Styles 2), CBH Fasteners 2 (Reeves, Parish); Lodge Park 0, Thomas Brothers 1 (Slater); FC Club 2 (Farrell, Dugmore), Studley Leisure 2 (Adkins, Westwood); Greyhound Casuals 2 (Kings, Rudge), Alvechurch Lions 2 (Green, Farmer); The Corks 1 (Hamilton) Webheath 6, (Guest, Connolly, Penlington, Riddle 2, Heggarty).

Division Two: Kingswood Town 1 (Johnson), Royal Oak Studley 3 (Robson, Moor, Jobson); Sporting Club Redditch 0, Holloway Park 2 (Walker, Cullen); Redditch Cricket Club 6 (C Hands 3, Green 2, Phelan), Beoley Village 0; Mayfly 0, The Fleece 2 (Bennett, Treadgold).

Division Three: Wythall Wanderers 1 (Parkes), Washford Lions 2 (David, Rignall); Kingfisher Angling 3 (Brimmell, Bearcroft, Walker), Woodland 4 (L James 4); A2B 5 (Edwards, Daniel 2, Duff, Thompson), Woodrow 3 (Price, Brough, Brammon).

Comments

Comments are closed on this article.

Send us your news, pictures and videos

Most read stories

Local Info

Enter your postcode, town or place name

About cookies

We want you to enjoy your visit to our website. That's why we use cookies to enhance your experience. By staying on our website you agree to our use of cookies. Find out more about the cookies we use.

I agree